Lorentz

CAFÉ & WINE

Cafe Lorentz to projekt Aleksandry Furmankiewicz i Norberta Kabaczyńskiego, stworzony z pasji i chęci połączenia nowoczesności z tradycją. We współpracy z Muzeum Narodowym powstało miejsce urokliwe, zaciszne, które po latach ponownie otwarto dla publiki.

96

miejsc siedzących

230

miejsc bankietowych

Lokalizacja

Muzeum Narodowe w Warszawie

Nazwa kawiarni pochodzi od nazwiska wybitnego historyka sztuki i muzeologa Stanisława Lorentza, który posiadał tu niegdyś swoją pracownię. Cafe Lorentz mieści się na dziedzińcu im. Stanisława Lorentza Muzeum Narodowego, który został poddany całkowitej renowacji i przebudowie. Pięknie zagospodarowana przestrzeń pozwala nie tylko na spotkania przy kawie, ale także na odpoczynek w zacisznym miejscu w samym centrum miasta.

Food & Wine

Pyszne przekąski,
doskonałe wino

Cafe Lorentz na co dzień serdecznie zaprasza na przepyszne kanapki, własnoręcznie wypiekane słone tarty, świeżo wyciskane, owocowo-warzywne soki oraz niebanalne przekąski do szerokiej gamy win z całego świata.

ogród

Klimatyczny, zielony azyl
w centrum stolicy

Na powierzchni ponad 1000 m2 znajdują się ławki, leżaki, zabytkowa fontanna z basenem, ścieżki wysypane białym żwirem.
W ciepłe dni goście chętnie odpoczywają na hamaku, leżakach i kocach rozłożonych na trawie dziedzińca. Lorentz to prawdziwy miejski ogród, który oferuje chwilę wytchnienia w samym centrum Stolicy.

Lorentz CAFÉ & WINE

deli3