Lorentz

CAFÉ & WINE

Cafe Lorentz to projekt Aleksandry Furmankiewicz i Norberta Kabaczyńskiego, stworzony z pasji i chęci połączenia nowoczesności z tradycją. We współpracy z Muzeum Narodowym powstało miejsce urokliwe, zaciszne, które po latach ponownie otwarto dla publiki.

96

miejsc siedzących

230

miejsc bankietowych

Lokalizacja

Muzeum Narodowe w Warszawie

Nazwa kawiarni pochodzi od nazwiska wybitnego historyka sztuki i muzeologa Stanisława Lorentza, który posiadał tu niegdyś swoją pracownię. Cafe Lorentz mieści się na dziedzińcu im. Stanisława Lorentza Muzeum Narodowego, który został poddany całkowitej renowacji i przebudowie. Pięknie zagospodarowana przestrzeń pozwala nie tylko na spotkania przy kawie, ale także na odpoczynek w zacisznym miejscu w samym centrum miasta.

Food & Wine

Pyszne przekąski,
doskonałe wino

Cafe Lorentz na co dzień serdecznie zaprasza na przepyszne kanapki, własnoręcznie wypiekane słone tarty, świeżo wyciskane, owocowo-warzywne soki oraz niebanalne przekąski do szerokiej gamy win z całego świata.

ogród

Klimatyczny, zielony azyl
w centrum stolicy

Na powierzchni ponad 1000 m2 znajdują się ławki, leżaki, zabytkowa fontanna z basenem, ścieżki wysypane białym żwirem.
W ciepłe dni goście chętnie odpoczywają na hamaku, leżakach i kocach rozłożonych na trawie dziedzińca. Lorentz to prawdziwy miejski ogród, który oferuje chwilę wytchnienia w samym centrum Stolicy.

Lorentz CAFÉ & WINE

 • www.cafelorentz.pl
 • info@cafelorentz.pl
 • +48 882 037 779
 • Dziedziniec Muzeum Narodowego Im. St. Lorentza
  Al. Jerozolimskie 3, 00-495 Warszawa
 • poniedziałek: nieczynne
  wtorek - czwartek: 10:00 - 18:00
  piątek: 10:00 - 21:00
  sobota - niedziela: 10:00 - 18:00

deli3